Warsztaty pt.: Karanie menadżerów przez Prezesa UOKiK - Stowarzyszenie Prawa Konkurencji

Wybierz język strony

  • Polski
  • English
Stowarzyszenie Prawa Konkurencji Aktualności Warsztaty pt.: Karanie menadżerów przez Prezesa UOKiK

Warsztaty pt.: Karanie menadżerów przez Prezesa UOKiK

W dniu 12 stycznia 2023 roku odbyły się warsztaty pt.: Karanie menadżerów przez Prezesa UOKiK – pierwsze doświadczenia i kontrowersje z praktyki, organizowane wraz z kancelarią KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński. Warsztaty poprowadził mec. Marcin Kolasiński.

Między uczestnikami wywiązała się długa i żywiołowa dyskusja. Czy np. to, że art. 6a uokk mówi, że odpowiedzialności podlega menadżer, który umyślnie dopuścił „do naruszenia […] zakazów” (a nie np.: „do zawarcia porozumienia, o którym mowa w art. 6 uokk”) oznacza, że jeśli nie wiedział on, że dane działanie narusza jakikolwiek zakaz, to nie wypełnił znamion czynu? Ma to praktyczne znaczenie zwłaszcza w kontekście praktyki narzucania cen odsprzedaży. Wielu menadżerów nie tylko nie ma świadomości, że jest ona zakazana, ale wręcz ciężko im zaakceptować taką informację, gdy już się z nią zderzą. Idąc dalej: czy dla interpretacji art. 6a ma znaczenie fakt, że zakazy uokk zaadresowane są do przedsiębiorców, a nie do osób fizycznych niebędących przedsiębiorcami – czyli nie do menadżerów przedsiębiorców?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów. 

Twitter (X) Stowarzyszenia Prawa Konkurencji LinkedIn Stowarzyszenia Prawa Konkurencji © 2023 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Hedea.pl