english

Archiwum

Polecamy

16 maja 2005 roku

2005-05-16


Kiedy w dniu 16 maja 2005 roku w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Emilii Plater 53 zbierali się uczestnicy naszych kolejnych warsztatów, było ich tyle samo, co uczestników forpoczty demonstracji alterglobalistów, która w tym samym czasie zbierała się naprzeciwko budynku, w którym mieści się Stowarzyszenie. Wygląda więc na to, że skutecznie konkurowaliśmy z trwającym w tych dniach w Warszawie europejskim szczytem gospodarczym.

Category: pl
Posted by: admin

W warsztatach uczestniczyło 46 osób. Poprowadził je Nils von Hinten-Reed z Charles River Associates, który mówił nt. "Economics of merger control and the new Horizontal Guidelines" ("Ekonomia w procesie kontroli koncentracji oraz nowe Wytyczne w sprawie oceny koncentracji pomiędzy konkurentami").

Nils von Hinten-Reed jest wiceprezesem w biurze brukselskim Charles River Associates. W przeszłości pracował w Dyrektoriacie Generalnym d/s Konkurencji Komisji Europejskiej, będąc odpowiedzialnym za sprawy w sektorach żywnościowym i farmaceutycznym. Obecnie prowadzi rozległą praktykę w sprawach z zakresu praktyk ograniczających konkurencję oraz kontroli koncentracji, tak przed Komisją Europejską, jak i przed narodowymi organami antymonopolowymi w UE. Jego doświadczenie obejmuje m.in. sektory dóbr konsumenckich, transportu oraz gospodarki komunalnej.

Jak widać z załączonych zdjęć, prezentacja Nilsa spotkała się z żywym odzewem ze strony uczestników.


Nasz profil na stronie LinkedIn

PUBLIKACJE

„Kontrola rynków oligopolistycznych w prawie konkurencji. Prawo Unii Europejskiej na tle rozwiązań w wybranych jurysdykcjach”, dr Jan Szczodrowski (wyd. Wolters Kluwer S.A., 2015)

Publikacja dofinansowana przez Stowarzyszenie Prawa Konkurencji.

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji

c/o Dentons
Rondo ONZ 1, XXX piętro
00 - 124 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2019 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji