english

Archiwum

Polecamy

6 kwietnia 2006 roku

2006-04-06


W dniu 6 kwietnia 2006 roku w hotelu Sofitel Victoria odbyły się współorganizowane przez Stowarzyszenie Prawa Konkurencji i kancelarię Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k. warsztaty dotyczące propozycji reformy kontroli pomocy publicznej, podczas których pani Agnieszka Stobiecka-Kuik, pracownik departamentu pomocy publicznej Służby Prawnej Komisji Europejskiej, wygłosiła wykład p.t. "Reforma kontroli pomocy publicznej: prawo a ekonomia." W trakcie warsztatów przedstawione zostały kluczowe kwestie prawne determinujące miejsce i charakter nowych koncepcji dotyczących analizy ekonomicznej w postępowaniach związanych z kontrolą pomocy publicznej. Prelegentka postawiła tezę, że ekonomizacja uregulowań pomocy publicznej musi służyć osiągnięciu głównego celu reformy, t.j. "less and better aid". Wspólnie z uczestnikami warsztatów zastanawiała się nad najwłaściwszym z tego punktu widzenia miejscem dla analizy ekonomicznej w procesie kontroli udzielania pomocy publicznej.

Category: pl
Posted by: admin

Pani Stobiecka-Kuik pracuje w departamencie pomocy publicznej Służby Prawnej Komisji Europejskiej od lipca 2003 roku. Zajmuje się problematyką pomocy publicznej, począwszy od oceny pomocy uznanej za istniejącą na mocy Aktu o Przystąpieniu w ramach specjalnych procedur przejściowych, przez pomoc publiczną dla sektora rolnego, po naruszenia z zakresu implementacji prawa pomocy publicznej. Pani Stobiecka-Kuik jest absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, posiada dyplom Master of Laws (LL.M.) z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven, jak również spędziła rok na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku jako stypendystka Fulbrighta. Jest częstym prelegentem na konferencjach i seminariach poświęconych prawu wspólnotowemu. Jej artykuły były publikowane w European Competition Law Review, European State Aid Law Quarterly oraz Journal of Eastern European Law.

W warsztatach uczestniczyło ponad 40 osób, a w tym członkowie SPK, pracownicy UOKiK i przedstawiciele prasy.

Uczestnicy otrzymali elektroniczną wersję prezentacji prelegenta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.

Dokumenty na ten temat

Notka prasowa z Rzeczpospolitej.pdf


Nasz profil na stronie LinkedIn

PUBLIKACJE

„Kontrola rynków oligopolistycznych w prawie konkurencji. Prawo Unii Europejskiej na tle rozwiązań w wybranych jurysdykcjach”, dr Jan Szczodrowski (wyd. Wolters Kluwer S.A., 2015)

Publikacja dofinansowana przez Stowarzyszenie Prawa Konkurencji.

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji

c/o Dentons
Rondo ONZ 1, XXX piętro
00 - 124 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2019 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji