english

Archiwum

Polecamy

15 maja 2006 roku

2006-05-15


W dniu 15 maja 2006 roku w siedzibie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji, tj. w kancelarii Salans odbyły się kolejne warsztaty, podczas których pani profesor Ewa Nowińska wygłosiła wykład pod tytułem: "Reklama a informacja dotycząca produktów wrażliwych".

Category: pl
Posted by: admin

Zarówno w aktach prawnych Unii Europejskiej jak i w prawie polskim znajdujemy szereg zakazów i ograniczeń dotyczących reklamy tak zwanych produktów sensytywnych (papierosów, farmaceutyków, alkoholi). Ustawodawca w szeregu przepisów posługuje się pojęciami nieostrymi, które - co oczywiste - pozwalają na prawie dowolną ich interpretację. Z tego względu dojść może do sytuacji, w której nie tyle na podstawie treści przepisu, ile jego (różnego) rozumienia, w sposób dowolny, ogranicza się konstytucją gwarantowaną wolność gospodarczą. Przedmiotem warsztatu była próba przedstawienia wątpliwości i sposobu ich rozwiązania, wynikających w szczególności z krajowych rozwiązań prawnych. Prelegentka w wyjątkowo żywy i interaktywny sposób wprowadziła uczestników w temat, odpowiadając także na szereg pytań, które pojawiły się w trakcie wspólnej dyskusji. Przedstawiciele UOKiK parokrotnie przedstawiali swój punkt widzenia na niektóre z podnoszonych problemów.

Dr hab. Ewa Nowińska, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego jest uznanym specjalistą prawa konkurencji i prawa mediów. Autorka 200 prac naukowych , w tym monografii z zakresu zwalczania nieuczciwej reklamy, i recenzent projektów legislacyjnych. Pani profesor Nowińska jest dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz kierownikiem Zakładu Prawa Mediów i Reklamy. Wspólnik w Kancelarii Prawnej Szwaja, du Vall & Nowińska spółka partnerska.

W warsztatach uczestniczyło ponad 30 osób, a w tym członkowie SPK, pracownicy UOKiK i przedstawiciele prasy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.

Dokumenty na ten temat

Notka prasowa z Rzeczpospolitej.pdf

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
c/o Dentons
ul. Zajęcza 4
00 - 351 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2024 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji