english

Aktualności

Polecamy

14 czerwca 2023 roku

2023-06-14


W dniu 14 czerwca 2023 r. SPK wraz z Frontier Economics i Allen & Overy zorganizowało półdniowe, dwujęzyczne warsztaty kazusowe poświęcone antymonopolowej analizie wymiany informacji. 

Category: pl
Posted by: spk

Warsztaty poprzedziła prezentacja nt. ekonomicznych i prawnych aspektów wymiany informacji, przedstawiona przez Mette Alfter z Frontier Economics oraz mec. Martę Sendrowicz z Allen & Overy. W drugiej części spotkania uczestnicy podzielili się na trzy grupy, w których rozwiązywali kazus z perspektywy:

  • organu antymonopolowego – tej grupie przewodniczył mec. Jacek Mainardi z Allen & Overy i pan Marcin Waligóra z Frontier Economics;
  • przedsiębiorcy uczestniczącego w wymianie informacji – tej grupie (nieco paradoksalnie, ale za to bardzo skutecznie) przewodniczył pan dyr. Nikodem Szadkowski z UOKiK oraz
  • przedsiębiorcy potencjalnie dotkniętego skutkami wymiany informacji – tej grupie przewodniczyła pani Mette Alfter z Frontier Economics.

W ostatniej części spotkania grupy referowały swoje ustalenia, a pani prof. Małgorzata Knauff z UOKiK i mec. Olga Wiśniewska-Łukasiuk z Allen & Overy oceniały wyniki pracy grup.

Dyskusja pokazała, że przekonywująca analiza skutków wymiany informacji wymaga spójnej argumentacji – również z punktu widzenia realiów biznesowych i teorii ekonomii. Poniżej załączamy stan faktyczny kazusu rozwiązywanego w trakcie tych warsztatów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
c/o Dentons
ul. Zajęcza 4
00 - 351 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2023 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji