english

Aktualności

Polecamy

21 czerwca 2018 roku

2018-06-21


W dniu 21 czerwca 2018 r. w UOKiK odbyły się warsztaty „Koncentracje horyzontalne”, piąte w cyklu warsztatów „Ekonomia prawa konkurencji” organizowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Compass Lexecon i Stowarzyszenie Prawa Konkurencji.

Category: pl
Posted by: spk

Pierwszą część spotkania poświęciliśmy omówieniu najważniejszych narzędzi ekonomicznych do oceny koncentracji horyzontalnych i najnowszych trendów w kontroli koncentracji w Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Zaprezentowane zostało również case study. W drugiej części prelegenci odnieśli się do tego case study (którego pierwowzór został bezbłędnie rozszyfrowany przez jednego z panelistów) i przedstawili jego analizę wraz z komentarzem. Spotkanie zakończyło się dyskusją z udziałem prelegentów i uczestników.

W warsztatach głos zabrali: Aleksandra Boutin, starszy doradca w Compass Lexecon; dr Katarzyna Czapracka, partner, White & Case; mec. Małgorzata Szwaj, partner, Linklaters; Nikodem Szadkowski, zastępca dyrektora Departamentu Analiz Rynku, UOKiK; Xavier Boutin, starszy doradca, Adjunct Professor Université Libre Bruxelles; oraz prof. Damien Neven, starszy doradca, Compass Lexecon, b. Główny Ekonomista ds. konkurencji w DG COMP KE; wykładowca w Graduate Institute of International and Development Studies Geneva.

Spotkanie poprowadził mec. Aleksander Stawicki - partner, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
c/o Dentons
ul. Zajęcza 4
00 - 351 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2023 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji