english

Aktualności

Polecamy

28 lutego 2018 roku

2018-02-28


W dniu 28 lutego 2018 r. odbyły się warsztaty pt. „Koncentracje wertykalne”, czwarte w cyklu warsztatów Ekonomia prawa konkurencji organizowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Compass Lexecon i Stowarzyszenie Prawa Konkurencji.

Category: pl
Posted by: spk

Czwarta edycja warsztatów była poświęcona koncentracjom wertykalnym. W pierwszej części dyskutowana była rola ekonomii w kontroli tego typu koncentracji, w tym o najciekawszych brytyjskich sprawach z tego zakresu oraz o narzędziach ekonomicznych w ocenie skutków pionowych. W drugiej części zostały omówione praktyczne problemy z oceną koncentracji wertykalnych. Dodatkowo odbyło się podsumowanie spotkania w formie dyskusji z udziałem ekonomistów i prawników.

W warsztatach głos zabrali: Kirsten Edwards-Warren, Wiceprezes Compass Lexecon i Aleksandra Boutin, Wiceprezes Compass Lexecon, wieloletni pracownik Dyrekcji ds. Konkurencji KE, Ministerstwa Sprawiedliwości i UOKiK. Do poruszanych tematów odnieśli się ponadto eksperci UOKiK oraz prawnicy. Spotkanie poprowadziła Prezes Zarządu Stowarzyszenia Prawa Konkurencji i Partner w kancelarii Dentons – Agnieszka Stefanowicz-Barańska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

 

Dokumenty na ten temat

agenda 28.02.2018.pdf

Znajdź nas na Facebooku

PUBLIKACJE

„Kontrola rynków oligopolistycznych w prawie konkurencji. Prawo Unii Europejskiej na tle rozwiązań w wybranych jurysdykcjach”, dr Jan Szczodrowski (wyd. Wolters Kluwer S.A., 2015)

Publikacja dofinansowana przez Stowarzyszenie Prawa Konkurencji.

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji

c/o Dentons
Rondo ONZ 1, XXX piętro
00 - 124 Warszawa

e-mail: agnieszka.ostrowska@dentons.com

tel.: (22) 24 25 654
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2018 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji