english

Aktualności

Polecamy

5 grudnia 2017 roku

2017-12-05


W dniu 5 grudnia 2017 r., w światowy dzień konkurencji, odbyły się (przed)świątecznie warsztaty Stowarzyszenia Prawa Konkurencji.

Category: pl
Posted by: spk

Gościem honorowym spotkania był pan Marek Niechciał, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i pan Michał Holeksa, Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ds. Ochrony Konkurencji, a także pan Wojciech Dorabialski – Dyrektor Departamentu Ochrony Konkurencji i pan Jacek Marczak – Zastępca Dyrektora Delegatury w Bydgoszczy.

Prezes Urzędu podsumował kończący się rok, wskazując na najważniejsze wydarzenia i zmiany, które dokonały się w tym roku.  Szczególną uwagę zwrócono na ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi, która weszła w życie w lipcu 2017 r., instytucję sygnalistów oraz działania Urzędu w zakresie wykrywania zmów przetargowych.  Przedstawione zostały również dane dotyczące liczby wydanych decyzji.

Po podsumowaniu przedstawione zostały plany i cele Urzędu na nadchodzący rok.  Wśród nich wyróżnić należy deklarację zwiększenia różnorodności rozpatrywanych spraw, zakończenia „miękkiego” traktowania wertykalnych porozumień cenowych oraz dalszy rozwój instytucji sygnalistów.  Ta część warsztatów wzbudziła duże zainteresowania uczestników, którzy zadawali liczne pytania dotyczące przedstawionych przez urzędników kwestii, a także w zakresie „gorących tematów” polskiego i unijnego prawa konkurencji.

Po części oficjalnej odbył się koktajl. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
c/o Dentons
ul. Zajęcza 4
00 - 351 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2023 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji