english

Aktualności

Polecamy

20 października 2017 roku

2017-10-20


W dniu 20 października 2017 r. w UOKiK odbyły się warsztaty pt. „Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi”, trzecie w cyklu warsztatów organizowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Compass Lexecon i Stowarzyszenie Prawa Konkurencji.

Category: pl
Posted by: spk

W lipcu br. weszła w życie ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Dyskusja podczas trzecich warsztatów poświęconych ekonomii prawa konkurencji dotyczyła znaczenia i skutków tej regulacji dla rynku. Spotkanie było również okazją do poznania doświadczeń innych krajów europejskich wynikających z obowiązujących w nich rozwiązań prawnych w zakresie nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej.

W warsztatach wzięli udział m.in. zagraniczni eksperci, w tym przedstawiciel Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji – pan Philippe Chauve. Spotkanie otworzył pan Michał Holeksa, Wiceprezes Urzędu.

Pierwsza część warsztatów była poświęcona zagadnieniom dotyczącym ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Prelegenci zaprezentowali swoje uwagi między innymi w odniesieniu do pojęcia interesu publicznego w rozumieniu Ustawy, przykładów nieuczciwych praktyk, oczekiwanych skutków działania ustawy, możliwych problemów i dalszych prac legislacyjnych na poziomie prawa europejskiego. Ożywioną dyskusję, która nastąpiła po panelu, moderował mec. Robert Gago.

Druga część warsztatów była poświęcona zagranicznym doświadczeniom związanym z regulacjami dotyczącymi handlu produktami rolnymi i spożywczymi. Prelegenci zaprezentowali szereg zagadnień z perspektywy prawa unijnego, francuskiego, brytyjskiego, czeskiego i litewskiego. Prawnoporównawczy charakter panelu skłonił uczestników spotkania do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w trakcie dyskusji moderowanej przez mec. Małgorzatę Modzelewską de Raad.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

 

Dokumenty na ten temat

agenda_20171020.pdf

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
c/o Dentons
ul. Zajęcza 4
00 - 351 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2023 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji