english

Aktualności

Polecamy

2 marca 2017 roku

2017-03-02


Z przyjemnością informujemy, że w dniu 2 marca 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w organizowanym przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów we współpracy ze Stowarzyszeniem Prawa Konkurencji konkursie na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji i konsumentów.

Category: pl
Posted by: spk

Kapituła przyznała wyróżnienie Stowarzyszenia pani Edycie Stopyrze z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego za pracę pt. „Nadużycie pozycji dominującej na rynku reklamy online i wyszukiwarek internetowych jako wyzwanie dla prawa konkurencji Unii Europejskiej”, napisaną pod kierunkiem dr. hab. Roberta Grzeszczaka. Pani Stopyra otrzymała również I nagrodę w konkursie na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji. Pozostali laureaci:

1. pan Kamil Bułakowski, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego za pracę pt. „Systemy rabatowe stosowane przez przedsiębiorstwa dominujące w świetle unijnego prawa konkurencji”, napisaną pod kierunkiem dr hab. Anny Zawidzkiej-Łojek (II miejsce).

2. pani Lidia Dutkiewicz, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za pracę pt. „Prawo pomocy publicznej w Unii Europejskiej. Perspektywa finansowania portów lotniczych i porozumień między portami lotniczymi a przewoźnikami lotniczymi”, napisaną pod kierunkiem dr. hab. Macieja Mataczyńskiego (III miejsce).

Wyróżnienie otrzymał pan Marcin Mleczko z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie za pracę pt. „Problemy proceduralne i systemowe związane ze stosowaniem decyzji zobowiązujących w polskim prawie ochrony konkurencji”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Pawła Podreckiego.

W konkursie na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konsumentów nagrodę otrzymali:

1. pan Wojciech Dybka, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie za pracę pt. „Konsumenckie prawo do sądu”, napisaną pod kierunkiem dr hab. Marleny Pecyny (II miejsce).

2. pani Marta Pietrzak, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie za pracę pt. „Wpływ reklamy na treść umowy konsumenckiej”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Fryderyka Zolla (III miejsce) i pani Patrycja Budzyńska, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego za pracę pt. „Ochrona zbiorowych interesów konsumentów w świetle nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów” napisaną pod kierunkiem dr hab. Moniki Namysłowskiej (III miejsce).

Kapituła przyznała w tym roku również dwa Wyróżnienia:

1. pani Katarzynie Morawskiej, absolwentce Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie za pracę pt. „Prawne regulacje ochrony prywatności konsumenta w kontekście zjawiska Big data” napisaną pod kierunkiem dr. iur. Michała Będkowskiego-Kozła.

2. panu Michałowi Klein, absolwentowi Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni za pracę pt. „Sytuacja prawna konsumenta usług equity release w Polsce”, napisaną pod kierunkiem prof. zw. dr. hab. Jerzego Młynarczyka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12988

Zdjęcia

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
c/o Dentons
ul. Zajęcza 4
00 - 351 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2023 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji