english

Aktualności

Polecamy

6 października 2015 roku

2015-10-06


W dniu 6 października 2015 r. uroczyście rozpoczęliśmy sezon warsztatowy Stowarzyszenia Prawa Konkurencji 2015/2016.

Warsztaty otworzył pan Adam Jasser, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Naszym drugim gościem specjalnym była pani Dorota Karczewska, Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odpowiedzialna za ochronę interesów konsumentów.

 

Category: pl
Posted by: spk

Prelegenci omówili najważniejsze zagadnienia związane z aktualną polityką Urzędu w zakresie ochrony konkurencji i konsumentów.  Przybliżyli również uczestnikom nową procedurę wprowadzoną przez Urząd od września b.r., tj. szczegółowe uzasadnienie zarzutów (odpowiednik „Statement of Objections”), które organ będzie przedstawiał przedsiębiorcom przed wydaniem decyzji w celu rozszerzenia gwarancji sprawiedliwości proceduralnej.  Podobnemu celowi ma służyć nowopowołana instytucja wewnętrznego komitetu ewaluacyjnego. Jego zadaniem będzie ewaluacja postępowań prowadzonych przez Urząd na każdym ich etapie – od uznania zasadności wszczęcia postępowania wyjaśniającego po zakończenie postępowania właściwego decyzją.

Prelegenci omówili również najważniejsze zmiany wynikające z nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, nad którą 4 września br. zakończyły się prace parlamentarne. Odpowiedzieli również na szereg pytań uczestników dotyczących m.in. zakresu stosowania dotychczasowego rejestru klauzul abuzywnych. Zapowiedzieli, że Urząd ma w planach opracowanie wytycznych w zakresie stosowania znowelizowanych procedur.

Po części oficjalnej odbył się koktajl.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
c/o Dentons
ul. Zajęcza 4
00 - 351 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2023 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji