english

Aktualności

Polecamy

7 maja 2015 roku

2015-05-07


W dniu 7 maja 2015 r. odbyły się warsztaty Stowarzyszenia Prawa Konkurencji pt.: "Ocena siły rynkowej przedsiębiorstw w postępowaniach antymonopolowych".

 

Category: pl
Posted by: spk

W trakcie warsztatów omówione zostały mankamenty powszechnie stosowanych metod wyznaczania rynku właściwego i oceny siły rynkowej przedsiębiorstw, szczególnie w kontekście niepełnego odzwierciedlenia koncepcji ekonomicznych, na których bazują. Zaprezentowane zostały również nowocześniejsze sposoby oceny siły rynkowej przedsiębiorstw postulowane przez ekonomistów, wraz z omówieniem potencjalnych problemów wiążących się z zastosowaniem ich w postępowaniach antymonopolowych. Warsztaty zakończyła dyskusja dotycząca perspektyw rozwoju stosowania omówionych metod w polskiej rzeczywistości prawnej.

Warsztaty poprowadził pan Tomasz Kwaśniewski - absolwent Szkoły Głównej Handlowej, student V roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim, który studiował również na Uniwersytecie Wiedeńskim. Autor pracy magisterskiej zatytułowanej "Ocena siły rynkowej przedsiębiorstw w postępowaniach antymonopolowych", laureat II nagrody i wyróżnienia Stowarzyszenia Prawa Konkurencji w konkursie UOKiK na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji.

Zdjęcia

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
c/o Dentons
ul. Zajęcza 4
00 - 351 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2023 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji