english

Aktualności

Polecamy

1 lipca 2014 roku

2014-07-01


W dniu 1 lipca 2014 r. odbyły się warsztaty Stowarzyszenia Prawa Konkurencji współorganizowane z kancelarią Linklaters pt. „Roszczenia odszkodowawcze z tytułu naruszenia prawa konkurencji”.

Category: pl
Posted by: spk

Warsztaty poprowadziły mec. Małgorzata Szwaj, partner w kancelarii Linklaters odpowiedzialna za praktykę prawa konkurencji oraz mec. Anna Cudna-Wagner, Managing Associate w departamencie sporów sądowych kancelarii.

W trakcie warsztatów zostały omówione narzędzia dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji w Polsce (stan obecny). Przedyskutowany został również projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie niektórych przepisów regulujących dochodzenie roszczeń odszkodowawczych z tytułu naruszenia prawa konkurencji z odniesieniem do dotychczasowego orzecznictwa sądów krajowych i Trybunału Sprawiedliwości.  Na zakończenie uczestnicy wspólnie zastanawiali się nad najkorzystniejszym sposobem implementacji dyrektywy do polskiego porządku prawnego, a w tym nad zakresem regulacji stanowiącej implementację dyrektywy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
c/o Dentons
ul. Zajęcza 4
00 - 351 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2023 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji