english

Aktualności

Polecamy

29 maja 2014 roku

2014-05-29


W dniu 29 maja odbyły się warsztaty Stowarzyszenia Prawa Konkurencji współorganizowane z firmą CEG Europe pt. „Ustalanie cen odsprzedaży: efekty anty- i prokonkurencyjne”.

Category: pl
Posted by: spk

Warsztaty poprowadziła dr Ewa Mendys-Kamphorst, partner w CEG Europe - międzynarodowej ekonomicznej firmie konsultingowej specjalizującej się w sprawach konkurencji i regulacji.  Dr Ewa Mendys-Kamphorst jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W 2003 roku obroniła na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie pracę doktorska na temat wpływu efektów sieci na konkurencję rynkową. Pracowała jako konsultant w zakresie ekonomii konkurencji i regulacji oraz starszy specjalista do spraw ekonomicznych w holenderskim Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty (OPTA).

W trakcie warsztatów omawiana była ekonomiczna analiza wpływu ustalania cen odsprzedaży na konkurencję na rynku. Omówiono teorie ekonomiczne leżące u podstaw ograniczeń prawnych tego typu porozumień, a następnie sytuacje, w których ustalanie cen sztywnych nie prowadzi do ograniczenia konkurencji lub wręcz jest korzystne dla konsumentów. Analiza była ilustrowana omówieniem kilku kazusów.

W drugiej części warsztatów miała miejsce ożywiona dyskusja, w której głos zabrał m.in. pan Nikodem Szadkowski, Zastępca Dyrektora Departamentu Analiz Rynku w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Stowarzyszenie Prawa Konkurencji
c/o Dentons
ul. Zajęcza 4
00 - 351 Warszawa

e-mail: spk@spk.com.pl

tel.: (22) 24 25 138
fax: (22) 24 25 242

Wykonanie: AGINUS , Copyright © 2004-2023 Stowarzyszenie Prawa Konkurencji